2018 liepos 22(8 5) 236 6289info@tf.vusa.ltVU SA TF – ir tu nebe vienas!

Apgyvendinimas

BENDRABUTIS:
PATRAUKLI KAINA, VIETA
IR KITI PLIUSAI

Bendrabutis – pigiausias ir labiausiai studentiškas pasirinkimas gyvenimui. Sakoma, kad studentas, kuris nėra gyvenęs bendrabutyje – „nestudentavo“. Gyvenimas bendrabutyje turi gausybę pliusų: žema kaina, naujos pažintys (o galbūt net draugai visam gyvenimui), ypač patogi vieta – iki Fakulteto vos keli žingsniai!

Kaip gauti vietą bendrabutyje?

  • Norint gauti vietą bendrabutyje, būtina užsiregistruoti elektroninėje rezervacijoje puslapyje http://registracija.vub.lt/.
  • Jeigu esi našlaitis, iš daugiavaikės ar socialiai remtinos šeimos, neturi vieno iš tėvų arba turi 55% ir didesnį neįgalumą, elektroninėje sistemoje iki rugpjūčio 9 d. privalai pateikti šiuos faktus patvirtinančius dokumentus.
  • Nuo rugpjūčio 15 d. svetainėje www.bustas.vu.lt skelbiami apgyvendintų studentų sąrašai, tad reiktų pasitikrinti, ar Tau paskirta vieta bendrabutyje pagal Tavo specialybę.
  • Jei Tau buvo paskirta vieta bendrabutyje, iki rugpjūčio 21 d. turi sumokėti 57.92 euro avansą į Swedbank sąskaitą Nr. LT677300010109409321. Mokėjimo kvitą galite rasti čia.
  • Paskirtą dieną reikia atvykti pas Tau paskirto bendrabučio administratorių ir apsigyventi. Su savimi privalai turėti avanso sumokėjimą patvirtinantį kvitą su banko atžyma.

Gauk vietą bendrabutyje!

Studentų patarimai nuomojantis būstą

  • Rinkdamasis butą, atkreipk dėmesį ne tik į siūlomą kainą, bet ir į tai, ar skelbimas patalpintas ne agentūros. Paprastai jos už išnuomojamą butą prašo sumokėti nemažą vienkartinį agentūros mokestį.
  • Prieš nuomodamasis butą, būtinai paprašyk, kad šeimininkai parodytų komunalinių mokesčių atsiskaitymo knygeles, ir patikrink, kokie mokesčiai už šildymą buvo paskutiniais šalčiausiais mėnesiais.
  • Renkantis butą svarbus ir atstumas tarp buto ir universiteto. Gali atrodyti neįtikėtina, tačiau didmiestyje kelionė viešuoju transportu piko metu gali trukti net pusantros valandos.
  • Dauguma studentų pradeda ieškoti buto vasaros pabaigoje, kai sužino stojimo rezultatus. Didele banga sugužėję būsimi didmiesčių gyventojai ne tik sumažina galimybę išsirinkti norimą buto variantą, bet ir padidina nuomojamų būstų kainas.

ALTERNATYVOS:
PRIVATUMAS, LAISVĖ
IR TVARKA

Jeigu gyvenimas bendrabutyje nevilioja, visados galima nuomotis butą ar kambarį. Didesnis privatumas, laisvė ir tvarka, kokios norisi – tai tik dalis gyvenimo nuomojamame būste privalumų. Žinoma, aukštesnė gyvenimo kokybė – aukštesnė kaina.

Neradai dominančios informacijos?

Parašyk mums! Su malonumu Tau padėsime.

Susisiek!

Susisiek su mumis! Pasistengsime kuo greičiau atsakyti į Tavo užklausą.