2018 liepos 22(8 5) 236 6289info@tf.vusa.ltVU SA TF – ir tu nebe vienas!
VU SA TF kuratoriai
VU SA TF kuratoriai

NAUJIENOS

Kuratorius – kas jis ir kaip juo tapti?

 

VU SA TF kuratorių atrankos jau prasidėjo! Visus, norinčius tapti kuratoriais, kviečiame registruotis šioje formoje iki gegužės 25 d. 12 val.

Kas yra kuratorius ir kodėl juo tapti gali būti vienas geriausių tavo studijų metų pasirinkimų? Kuratorius, tai vyresnių kursų studentas, kurio pareiga – rūpintis pirmakursiais, supažindinti juos su universitetu, stengtis, kad pirmakursiai kuo greičiau įsilietų į universiteto bendruomenę. Kuratorių veikla nesibaigia rugsėjo mėnesį, tai nuolatinis bendravimas su pirmakursiais ir buvimas jų draugu bei globėju visus jų studijų metus.

Ko reikia, norint būti geru kuratoriumi? Aktyvumo, atsakingumo, draugiškumo, rūpestingumo, nuoširdaus noro padėti ir palaikyti bei asmeninės motyvacijos. Kuratoriai dirba komandoje, todėl gebėti sutarti su įvairiais žmonėmis, įsiklausyti į jų nuomonę ir diskutuoti dėl kompromiso taip pat savybės, kurios labai praverstų būnant kuratoriumi.

Kuratorių koordinatorius Alfonsas teigia, kad ,,kuratorystė nėra tiesiog nauji draugai, pažintys ar gerai praleistas laikas. Tai patirtis, kurią gali pritaikyti daugybėje gyvenimo sričių, tai puikūs prisiminimai, apie kuriuos tikriausiai pasakosiu savo vaikams ir anūkams. Mokydamasis universitete niekada neapsiribojau vien mokslais, stengiausi išnaudoti kuo daugiau galimybių ir progų. Drąsiai galiu teigti, jog kuratorystė yra geriausia, ką gali pasiūlyti studijų metai. Kartočiau.“

,,Jei kas paklaustų, kodėl verta būti kuratoriumi, pasakyčiau, kad tai geriausia patirtis. Ne, ne dėl stovyklos ir nuotykių. Kuratorystė išmoko atsakomybės už savo veiksmus, dirbti komandoje ir pasitikėti savo kolega. Asmeniškai man kuratorystė padėjo peržengti per savo baimę užkalbinti nepažįstamą žmogų. Puikia pamenu, kai per pirmakursių priėmimus priėjau prie pirmo fukso. Balsas drebėjo labiau nei rankos, o širdis, maniau, iššoks iš krūtinės. Bet pirmakursio šypsena ir išsigandęs veidas davė ženklą: „susiimk, Ieva, jam daug baisiau“. Ir nuo tos akimirkos suvokiau, kad užkalbinti žmogų, pasidalinti su juo savo patirtimi yra nieko baisaus, tai smagu!“ – prisimena kuratorė Ieva.

Kuratorystė – tai galimybė padėti pirmakursiui, darbas nuostabioje komandoje, turiningai praleista vasara bei ateinantys metai, tobulėjimas ir patys geriausi prisiminimai. Jeigu ir tu nori būti to dalimi – pildyk registracijos formą ir susitinkam atrankose!

VU SA TF – ir tu nebe vienas!

Taip pat skaitykite:

Susisiek!

Susisiek su mumis! Pasistengsime kuo greičiau atsakyti į Tavo užklausą.